Dzień Diabetyka

 

We wtorek 9 czerwca nasze Stowarzyszenie DPJ wraz z Kołem PSD obchodziło „Dzień Diabetyka”. Jest to po „Światowym Dniu Walki z Cukrzycą” drugi w roku  tak ważny  dla osób chorych na cukrzycę. Obchodzony jest corocznie w czerwcu. „Dzień Diabetyka” to realizacja zadania publicznego „Organizacja akcji i działań aktywizujące środowisko lokalne, w tym młodzież do prowadzenia zdrowego stylu życia”, zleconego przez Gminę Miejską Jarosław. W tym roku przez panującą pandemię korono wirusa obchody były wyjątkowe pod względem organizacji. Wszyscy uczestnicy przybyli w maskach ochronnych, przechodzili dezynfekcję rąk, wszystkim wykonano przy wejściu na salę pomiar temperatury.

Nasze obchody rozpoczęły się odczytaniem okolicznościowego referatu pt. „Zdrowy styl życia w cukrzycy”. Podsumowując treść referatu należy stwierdzić, że leczenie cukrzycy w dużym stopniu polega na codziennej samokontroli. Kontrolowanie sposobu żywienia , wysiłku fizycznego oraz dostosowanie dawek leków i insuliny ma istotny wpływ na życie chorego. Prowadzenie samokontroli musi się opierać również na regularnych wizytach w poradni diabetologicznej. Żyjąc na co dzień z cukrzycą trzeba uwzględnić zarówno różne istotne zmiany w trybie życia , jak i społeczny oraz zdrowotny wymiar choroby. Każdy u kogo zostanie rozpoznana cukrzyca ,  musi przede wszystkim sam nauczyć się z nią żyć.

Naszym gościem był Prezes Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia Pan Tadeusz Słowik.

Nasze Stowarzyszenie ma już 3 lata, dlatego też  podsumowując ten okres naszej działalności przyznaliśmy wyróżniającym się Członkom nagrody za ich pracę na rzecz Stowarzyszenia. Podziękowaliśmy również naszym wolontariuszom, którzy pomagają nam w realizacji zadań. W trakcie spotkania wszystkim chętnym dokonano pomiaru ciśnienia i poziomu cukru.

Spotkanie zakończył wspólnie zjedzony obiad.

DSC08135 DSC08143 DSC08149 DSC08152 DSC08153 DSC08163 DSC08169 DSC08170

Możesz również polubić…

Skip to content