Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia.

Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane   z początkiem nowego roku, macierzyństwem           i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia.

Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych   w Ameryce Północnej i Europie. Pierwsze obchody odbyły się w Stanach Zjednoczonych.

Zarząd naszego Koła zorganizował Dzień Kobiet w tym roku dla 50 Pań, które na godzinę 14 –tą przybyły do restauracji „Klasyczna”, gdzie po życzeniach od Prezesa Koła G. Grabonia nastąpił bardzo miły moment dla zebranych, a mianowicie okolicznościowy występ Pana Henryka Maśkiewicza, członka naszego Koła obdarzonego talentem artystycznym. Po zakończeniu występu, który spotkał się z wielkim aplauzem ze strony zgromadzonych na sali Pań, Panowie z Zarządu Koła mieli jeszcze jedną  niespodziankę dla Pań. Wszystkie Panie obdarowano prezentami w postaci kosmetyków i suplementów diety. Następnie podano obiad, ciasto a na koniec deser i lampkę wina. W miłej atmosferze Panie bawiły się do późnego popołudnia.

DSC04051 DSC04053 DSC04055 DSC04058 DSC04065 DSC04069 DSC04094

 

Możesz również polubić…

Skip to content