IX Pielgrzymka Diabetyków do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin

Już po raz dziewiąty , tradycyjnie 13 maja odbyła się Pielgrzymka Diabetyków  z Podkarpacia do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Tegoroczna Pielgrzymka była wyjątkowa, ponieważ  z powodu panującej w naszym kraju epidemii korono wirusa nie wszyscy diabetycy mogli w niej wziąć udział.

Po raz pierwszy wzięli w niej udział tylko diabetycy z jarosławskich kół Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i Stowarzyszenia Diabetycy Powiatu Jarosławskiego. Łącznie 77 osób. Wszyscy , którzy co roku do nas przyjeżdżali    z odległych zakątków Podkarpacia w tym roku niestety nie uczestniczyli w tym wydarzeniu. Nasze modlitewne spotkanie rozpoczął Ks. Prałat Marian Bocho nabożeństwem majowym. Następnie wszyscy zebrani wysłuchali koncertu organowego pieśni maryjnych w wykonaniu Pana organisty Michała Daleszczyka. O godzinie 11.00 rozpoczęła się Msza Św. , której przewodniczył             Ks. M. Bocho odprawiona w intencji diabetyków i ich rodzin.

W wygłoszonym podczas Mszy  kazaniu Ks. Bocho przedstawił pięć przykazań diabetyka:

Po pierwsze – przyjrzyj się swojemu stylowi życia.

Po drugie – zacznij od modyfikacji diety.

Po trzecie – zadbaj o regularność posiłków.

Po czwarte – rusz się.

Po piąte – zachowaj czujność.

Porównał je do pięciu przykazań kościelnych. Stwierdził , że zarówno sfera życia fizycznego jest tak samo ważna jak i duchowa. Należy wszystko ze sobą pogodzić i połączyć. Na koniec Mszy Św. wszyscy uczestnicy z rąk Ks. M. Bocho otrzymali pamiątkowe albumy „Jaśniejący łaskawością”o koronacji obrazu Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin z Kolegiaty Bożego Ciała w Jarosławiu.    Po wyjściu z Kościoła mogliśmy pójść na spacer do ogrodu różańcowego, z którego można podziwiać panoramę części Jarosławia i okolic.

DSC08072 DSC08075 DSC08093 DSC08105 DSC08108 DSC08110 DSC08112 DSC08115

 

Możesz również polubić…

Skip to content