Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to święto obchodzone corocznie 3 grudnia , ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Celem obchodów tego dnia jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, a także jest to okazja do zwiększenia świadomości publicznej w tym temacie.

W tym roku w Powiecie Lubaczowskim obchody tego dnia odbyły się w Kresowej Osadzie w Baszni już 5 września. Członkowie naszego Koła wzięli w nich udział , ponieważ nasze Stowarzyszenie było partnerem tych obchodów. Obchody organizowało PSD Koło w Lubaczowie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Lubaczowie.

Oprócz członków kół PSD w spotkaniu wzięli udział również pensjonariusze Domów Opieki Społecznej z terenu powiatu lubaczowskiego i osoby niepełnosprawne zrzeszone w innych stowarzyszeniach, niepełnosprawna młodzież i dzieci. W części oficjalnej zabrali głos m.in. Dyrektor PEFRON z Rzeszowa Pan Maciej Szymański i Starosta Powiatu Lubaczowskiego Pan Józef Michalik. Nie zabrakło również występów artystycznych. Członkowie naszego Koła mieli również okazję zwiedzić ośrodek w Baszni Górnej poświęcony historii pszczelarstwa, zdegustować pyszny miód i własnoręcznie wykonać świeczki z wosku.

Po powrocie do Kresowej Osady mogliśmy zobaczyć pracę kowala na żywo jak również wypiek pizzy z jej degustacją i inne atrakcje.

DSC05671 DSC05681 DSC05684 DSC05704 DSC05711

 

 

Możesz również polubić…

Skip to content