XI Pielgrzymka Diabetyków do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin

13 maja , już po raz jedenasty zebraliśmy się przed obrazem Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin w jarosławskiej Kolegiacie. Nasze spotkanie  rozpoczął ks. Prałat Marian Bocho. Przywitał pielgrzymów, a szczególnie tych, którzy przyjechali z daleka liczną grupą, a mianowicie diabetyków z Sanoka pod przewodnictwem Pana Bolesława Szybista.

Nie zabrakło diabetyków z jarosławskich Kół Terenowych PSD, jak też członków stowarzyszenia Diabetyków Powiatu Jarosławskiego.

Po majówce zebrani wysłuchali koncertu pieśni maryjnych w wykonaniu Pana organisty i Pani Julii, przybyłej do nas z Ukrainy.

Następnym punktem naszej pielgrzymki było zwiedzenie muzeum  znajdującego się przy Kolegiacie. Oprowadziła nas po nim Pani kustosz Joanna Kociuba. Ekspozycja zawiera wiele zabytkowych eksponatów, m.in. kolekcja kielichów mszalnych, zabytkowa monstrancja bogato zdobiona , jedna z najwyższych w Polsce, obrazy , ornaty. Ciekawostką jest tu również trumna ustawiona na stojakach przedstawiających anioły, która była wystawiana w kościele podczas pogrzebów ( nie było w niej ciała zmarłego).

Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się na Mszę Św., której przewodniczył Ks. Dziekan Jan Jagustyn. W wygłoszonym słowie bożym do pielgrzymów Ks. Dziekan mówił o matce tej boskiej i tej ziemskiej, mówił , że na matkę zawsze możemy liczyć, szczególnie w cierpieniu.  13 maj to szczególna data w historii, to rocznica  objawień fatimskich ( w tym roku mija 105 lat od tego wydarzenia), rocznica zamachu na Papieża Jana Pawła II.

Na zakończenie Eucharystii Ks. M. Bocho podziękował wszystkim obecnym za przybycie , do tych podziękowań dołączył się również Prezes Koła Terenowego PSD w Jarosławiu Grzegorz Graboń. Mamy nadzieję , że w przyszłym roku spotkamy się przed obrazem naszej Matki w jeszcze większym gronie.

 

Możesz również polubić…

Skip to content