Gala Myśliwska w Narolu

W niedzielę 25 czerwca w Narolu na terenie parku Pałacu Łosiów odbyła się XV Gala Myśliwska organizowana przez Polski Związek Łowiecki. Wzięliśmy w niej udział na zaproszenie Pana Tomasza Kuleszy, który w PZŁ pełni funkcję Łowczego Okręgowego.

Piknik rozpoczął się od wprowadzenia Pocztów Sztandarowych Kół Łowieckich i Mszą św. Hubertowską. Po Mszy w części oficjalnej po powitaniu zaproszonych gości i okolicznościowych wystąpieniach wręczono odznaczenia łowieckie zasłużonym myśliwym,  ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w konkursach „Lisiarz sezonu” oraz „Rogacz 2017”. Odbyło się także uroczyste ślubowanie myśliwskie nowo przyjętych myśliwych.

Po zakończeniu części oficjalnej nie zabrakło atrakcji dla uczestników pikniku, była prezentacja ptaków drapieżnych. Bardzo ciekawie opowiadał o nich Pan Piotr Zadworny, który zajmuje się ich  hodowlą. Pokazał zebranym 3 gatunki sów występujących w Polsce: płomykówkę , włochatkę i puszczyka oraz 2 gatunki jastrzębi. Następnie wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu  Zespołu Sygnalistów Lasów Państwowych, była również prezentacja psów ras myśliwskich oraz występy zespołów wokalno – muzycznych m.in. zespołu cygańskiego „Złoty Tabor”.

Nie zabrakło potraw z dziczyzny oraz innych smakołyków , które można było degustować.

DSC02755 DSC02770 DSC02779 DSC02783 DSC02798 DSC02799 DSC02806

Możesz również polubić…

Skip to content