Światowy Dzień Cukrzycy

15 listopada w Sali Lustrzanej nasze stowarzyszenie świętowało obchody Światowego Dnia Cukrzycy. Spotkanie z tej okazji było realizacją zadania publicznego  zleconego  przez Gminę Miejską Jarosław.

Światowy Dzień Cukrzycy, ustanowiony został  w 1991 roku przez Międzynarodową Federację ds. Cukrzycy oraz Światową Organizację Zdrowia, obchodzony jest na całym świecie 14 listopada,  jest to najważniejsze święto osób chorych na cukrzycę na świecie.

Głównym celem obchodów Światowego  Dnia  Cukrzycą  jest zwiększenie świadomości szerokich kręgów społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobów leczenia i powikłań związanych z cukrzycą.

Światowy Dzień  Cukrzycy  przypomina , że liczba przypadków cukrzycy wzrasta i nadal będzie wzrastać o ile nie zostaną podjęte natychmiastowe działania prewencyjne.  Z  cukrzycą można żyć  i funkcjonować,  ale nieleczona prowadzi do śmierci.

W tym roku dzień ten obchodziliśmy  pod hasłem :

Cukrzyca : Znaj ryzyko, bądź odpowiedzialny.

Rozpoczynając Prezes Koła Grzegorz Graboń powitał licznie zebranych członków naszego Stowarzyszenia oraz członków Stowarzyszenia  Diabetycy Powiatu Jarosławskiego.

Przybyli również goście w osobach : Pan Dariusz Tracz – Burmistrz Miasta Jarosławia, Pani Bożena Gmyrek – Sekretarz Powiatu Jarosławskiego,  Pan Tomasz Kulesza – Radny  Powiatu Jarosławskiego, Pani Renata Chlebowska   – Dyrektor  Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miasta w Jarosławiu, Pan Tadeusz Słowik  – Nasz przyjaciel, właściciel Restauracji Klasyczna, Pani Angelika Jarosz –  pracownik Wydziału oświaty i sportu ,Pani Barbara Chrobak – pracownik  Wydziału oświaty i sportu, Pan Andrzej  Mielcarka Prezesa POW PSD w Rzeszowie wraz z małżonką,  Pani Stanisława Świętoniowska  wraz z  delegacją Koła PSD z Przeworska oraz  Pani Marzena  Graboń  Prezes Stowarzyszenia DPJ w Jarosławiu  wraz z Zarządem.

Po powitaniu wszystkich gości , odczytano okolicznościowy referat.

Następnym punktem programu było wręczenie odznaczeń.

„ZŁOTE SERCE  PSD” otrzymał Pan Tomasz Kulesza, , „AMBASADORA  PSD” otrzymała Pani Renata Chlebowska ,Złote Odznaki  „Za zasługi dla PSD” otrzymały Panie Angelika Jarosz i Barbara Chrobak.

Po wręczeniu odznaczeń głos zabrali zaproszeni goście. Na zakończenie wystąpił przed zebranymi wystąpił zespół „Balans” i Kabaret „Młodzi Duchem” pod przewodnictwem Pani Doroty Białek.

Po występie zebrani udali się do Restauracji Klasyczna na wspólny poczęstunek.

Możesz również polubić…

Skip to content